Czy można malować czymś innym niż gotowe kredki i farby? Skąd pozyskiwano kiedyś barwniki? Przed Wami pomysł na prostą, wakacyjną aktywność, która otwiera jednocześnie drzwi do ciekawych rozmów i eksperymentowania.

Potrzebujemy:

  • kartka papieru
  • zebrane wcześniej liście i kwiaty np. mniszki, chabry ect.
  • ew. młotek kuchenny, turystyczny, nożyczki

Podczas spaceru po łące lub w parku, zbierzcie różnokolorowe kwiaty. Następnie wykorzystajcie je do stworzenia dowolnego obrazka. Możemy oczywiście wykorzystać zebrane rośliny do zabarwienia gotowego szablonu lub kolorowanki. Sprawdzajcie co lepiej barwi kartkę, a co mniej. Jaki kolor uzyskacie z mniszka, z chabra, a jaki z innych polnych kwiatów i liści? Czy lepiej rozcierać roślinę na kartce czy może wykorzystać jakieś narzędzia?

Bardziej od ostatecznego dzieła warto skupić się na samym procesie tworzenia, barwienia i eksperymentowania z kolorami. Bawcie się i swobodnie testujcie uzyskiwanie różnych braw.

Oprócz malowania, możecie również spróbować stemplowania – potrzebujecie wówczas młotek i folię spożywczą. Waszym płótnem może być wówczas zwykła kartka lub np. jakiś materiał.

Jest to jedna z naszych propozycji, którą warto wypróbować w ramach wakacyjnego wyzwania #sensolato. Dołączcie!

https://www.charezinska.pl/akcja-sensolato-vol-3/
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij