A na sam koniec letniego sezonu mam dla Was propozycję w sam raz by wykorzystać ostatnie, słoneczne dni. Sensoryczna ramka – co to takiego?

Często nie doceniamy tego, co mamy w zasięgu ręki. W pędzie dnia codziennego ciężko nam dostrzec piękno otaczającej nas przyrody … A gdyby tak mieć specjalna ramkę, która zatrzyma nas na chwilę i pomoże uchwycić wyjątkowe krajobrazy i detale natury. Wystarczy krótki wypad za miasto lub spacer w parku. 😉

Nature frame to prosty sposób na rozwijanie u dzieci wrażliwości zarówno przyrodniczej, jak i artystycznej. Wystarczy nam do tego tylko karton, sztywna tekturka lub papierowy talerzyk. Wycinamy dowolny szablon: serce, ważka, motyl, ślimak, chmurka, jaskółka lub inne zaproponowane także przez nasze dzieci wzory i udajemy się na łowy oryginalnych przyrodniczych kadrów. Woda, niebo, drzewa, liście, trawa, kwiaty, piasek, kamienie, mech – wszystko może okazać się interesujące i stworzyć niesamowite tło dla naszych ramek. 🙂 A może także jakieś elementy miejskiej architektury…?

Gotowi? Korzystajcie z ładnych, wrześniowych dni. Przyroda wzywa!

Inspiracja z bloga Childsplayabc 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

©2022 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij