Pozostajemy w cyklu butelka sensoryczna. Na deser zostawiłam dla Was moim zdaniem najpiękniejszą wersję, wisienkę na torcie. Połączenie zaledwie 2 składników podziała hipnotyzująco na Wasze zmysły!! Przekonajcie się sami koniecznie!

Do wykonania tej fantastycznej senso-butelki potrzebujecie:

  • szklana butelka/ lub z myślą o najmłodszych adeptach senso-przygód bardziej bezpieczne tworzywo
  • olej
  • woda zabarwiona barwnikiem spożywczym
  • kilka pomponów lub innych dodatków

Do przygotowanej butelki wlewamy wodę – w naszym przypadku zabarwioną wcześniej na kolor morski, ale oczywiście możecie zdecydować się na dowolną barwę. 🙂 Następnie dolewamy ostrożnie olej dopełniając butelkę do końca. Na koniec dodajemy do butelki kilka pomponów, które zatopią się w lżejszym oleju. Jeśli chcielibyście by jakieś dodatki pływały w części wodnej, to trzeba je dorzucić przed wlaniem oleju.

Obserwacja mieszanki oleju i wody oraz zatopionych w nich skarbów to świetne ćwiczenie dla naszego wzroku. Leniwie przepływająca mikstura działa niezwykle odprężająco i relaksująco dla naszego mózgu. Dodatkowo możemy zobaczyć jak pięknie przebija przez taką butelkę światło. Uczta dla zmysłów! Zaręczam Wam, że można się w nią wpatrywać dość długo….. 🙂 Zachwyca nie tylko dzieciaki, ale także dorosłych.

A jeśli lubicie senso zabawy z butelkami to więcej propozycji znajdziecie na moim blogu m.in. sensoryczna butelka znad morza

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2023 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij