Kim jestem?

Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą integracji sensorycznej, specjalistą diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorem masażu Shantala, konsultantem Memoli a także wykładowcą akademickim.

Mam doświadczenie w pracy w poradnictwie, szkolnictwie ogólnodostępnym, integracyjnym i specjalnym. Pracowałam z dziećmi niepełnosprawnymi, z zaburzeniami i deficytami rozwoju, z dziećmi i młodzieżą w normie intelektualnej oraz z dziećmi zdolnymi. Prowadziłam diagnozę i terapię integracji sensorycznej a teraz aktualnie –  konsultacje domowe, zwłaszcza dla dzieci do trzeciego roku życia.

Prowadzę rady szkoleniowe, szkolenia, warsztaty dla kadry pedagogicznej i osób pracujących z dziećmi, z zakresu wspierania rozwoju oraz wstępnego rozpoznawania zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Upowszechniam wiedzę o wspieraniu rozwoju niemowląt i dzieci, poprzez zabawę i prawidłowe wykonywanie czynności dnia codziennego.

Prowadzę licencyjne szkolenia certyfikujące Smyko-Multisensoryka® dla profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz studentów kierunków pedagogicznych (i pokrewnych) z autorskiego programu zajęć sensorycznych dla niemowląt i dzieci Smyko-Multisensoryka®. Zajęcia multisensoryczne wg. mojego programu lub z wykorzystaniem jego elementów są już prowadzone w wielu miastach w Polsce i nie tylko/ aktualnie także w Belgii. Systematycznie dołączają do nich nowe miasta i miejsca (listę miejsc gdzie prowadzone są zajęcia znajdziesz TUTAJ).

Prowadzę autorskie warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci na których pokazuję min. jakie zabawy proponować naszym dzieciom na poszczególnych etapach rozwoju, jak mądrze wybierać zabawki i inne niezbędne akcesoria. Jestem gorącym zwolennikiem stymulacji sensorycznej wszystkich niemowląt i dzieci a w szczególności z ryzyka okołoporodowego. Współpracowałam z min.: z  Fundacją MaMa, Fundacją Sto Pociech, Klubami Rodzin na Bielanach oraz Wawrze, Stowarzyszeniem dla Rodzin, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich, Fundacją Forum Migracyjne, gdzie prowadziłam konsultacje z zakresu integracji sensorycznej oraz warsztaty. Współpracuję też z wieloma klubami mam i rodzinnymi miejscami w Polsce, gdzie gościnnie prowadzę swoje autorskie warsztaty.

 W Sensum Mobile Centrum Procesów Sensorycznych, Pracowni Wspomagania Rozwoju Etapy, Żłobku Jak w Ulu oraz Muzeum Polin  prowadziłam  autorskie  zajęcia Smyko-Multisensoryka® dla niemowląt i maluchów, na które uczęszczały razem ze swoimi rodzicami i opiekunami. W grupach maluchy bawią się, stymulując 7 systemów zmysłowych i nawiązując pierwsze relacje z rówieśnikami a rodzice mają możliwość spędzić czas w miłym towarzystwie jednocześnie podpatrując w jaki sposób można wspierać rozwój swoich dzieci w domu.

Jestem konsultantem Memoli, pierwszej multisensorycznej kołysko-huśtawki wspierającej rozwój od urodzenia, opracowałam zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój niemowląt i dzieci, do wykorzystania z jej użyciem.

Publikuję artykuły na swoim blogu oraz  portalach parentingowych: dziecisawazne.pl, tatento.pl, osesek.pl a także innych portalach i blogach poświęconych rodzicielstwu. Uważam, że każdy rodzic może świetnie bawić się ze swoim dzieckiem, dodatkowo wspierając jego rozwój każdego dnia.

Jestem wykładowcą w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, prowadzę wykłady, ćwiczenia oraz warsztaty dla studentów z zakresu integracji sensorycznej i wspierania rozwoju dziecka poprzez zabawy.

Moja misja

Dlaczego to robię?

Uwielbiam spotykać się i pracować z innymi ludźmi. Zarówno tymi najmniejszymi, jak i starszymi oraz ich rodzicami. Po urodzeniu córki zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić już teraz, żeby wspierać jej rozwój. Zrobić coś, co zaprocentuje w jej przyszłym życiu. Obserwując dzieci podczas terapii, poznając ich historie, rozmawiając z rodzicami, postanowiłam zrobić coś więcej. Zamiast zajmować się tylko terapią, zaczęłam szukać informacji o profilaktyce. Czy można coś zrobić, żeby nie dopuścić do rozwinięcia się zaburzeń przetwarzania sensorycznego lub jak najbardziej je złagodzić na wczesnym etapie rozwoju. Jak w prosty sposób, na co dzień wspierać rozwój dziecka, już od jego urodzenia. I co się okazało?

Tak naprawdę w ogromnej większości wystarczy prawidłowo opiekować się własnym dzieckiem i odpowiednio się z nim bawić. I tylko tyle... Zapraszam więc do rozpoczęcia tej niesamowitej przygody, mogę Was zapewnić, że nie tylko Wasze dzieci, ale sami też będziecie się świetnie bawić.

Zapraszam do kontaktu,

Aleksandra Charęzińska

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

©2020 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij