Kim jestem?

Jestem nauczycielem, trenerką, oligofrenopedagożką, terapeutką integracji sensorycznej, specjalistką diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorką masażu Shantala, trenerką metod relaksacyjnych dla dzieci, a także wykładowcą akademickim.

Mam doświadczenie w pracy w poradnictwie, szkolnictwie ogólnodostępnym, integracyjnym i specjalnym. Pracowałam z dziećmi niepełnosprawnymi, z zaburzeniami i deficytami rozwoju, z dziećmi i młodzieżą w normie intelektualnej oraz z dziećmi zdolnymi. Prowadziłam diagnozę i terapię integracji sensorycznej, konsultacje domowe dzieci do trzeciego roku życia. Aktualnie prowadzę konsultacje on-line oraz konsultacje domowe dzieci do 3 roku życia.

Współpracuję z FASadą – Punktem Diagnostyczno-Konsultacyjnym Fundacji Rodzin Adopcyjnych, gdzie zajmuję się oceną procesów sensorycznych małych dzieci oraz terapią integracji sensorycznej. 

Prowadzę rady szkoleniowe, szkolenia, warsztaty dla kadry pedagogicznej i osób pracujących z dziećmi, z zakresu wspierania rozwoju oraz wstępnego rozpoznawania zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Upowszechniam wiedzę o wspieraniu rozwoju niemowląt i dzieci, poprzez zabawę i prawidłowe wykonywanie czynności dnia codziennego.

Prowadzę licencyjne szkolenia certyfikujące Smyko-Multisensoryka® / także w wersji on-line, dla profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz studentów kierunków pedagogicznych (i pokrewnych) z autorskiego programu zajęć sensorycznych dla niemowląt i dzieci Smyko-Multisensoryka®. Zajęcia multisensoryczne wg. mojego programu lub z wykorzystaniem jego elementów są już prowadzone w wielu miastach w Polsce i nie tylko/ aktualnie także w Anglii, Malcie, Belgii, Norwegii i Szwajcarii. Systematycznie dołączają do nich nowe miasta i miejsca (listę miejsc gdzie prowadzone są zajęcia znajdziesz TUTAJ).

Prowadzę autorskie szkolenia, warsztaty dla rodziców i specjalistów pracujących z małymi dziećmi na których pokazuję min. jakie zabawy proponować naszym dzieciom na poszczególnych etapach rozwoju, jak mądrze wybierać zabawki i inne niezbędne akcesoria. Jestem gorącym zwolennikiem stymulacji sensorycznej wszystkich niemowląt i dzieci a w szczególności z ryzyka okołoporodowego. Współpracowałam z min.: z  Fundacją MaMa, Fundacją Sto Pociech, Klubami Rodzin na Bielanach oraz Wawrze, Stowarzyszeniem dla Rodzin, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich, Fundacją Forum Migracyjne, Muzeum Polin, Miejską Biblioteką Publiczną w Lublinie, sensoryczną salą zabaw Sensorysie, dziennymi opiekunami Drejdel, Naukowym Kołem Audiologów i Logopedów UMCS,  gdzie prowadziłam konsultacje z zakresu integracji sensorycznej oraz warsztaty. Współpracuję też z wieloma klubami mam i rodzinnymi miejscami w Polsce, gdzie gościnnie prowadzę swoje autorskie warsztaty.

 W Sensum Mobile Centrum Procesów Sensorycznych, Pracowni Wspomagania Rozwoju Etapy, Żłobku Jak w Ulu oraz Muzeum Polin  prowadziłam  autorskie  zajęcia Smyko-Multisensoryka® dla niemowląt i maluchów, na które uczęszczały razem ze swoimi rodzicami i opiekunami. W grupach maluchy bawią się, stymulując 7 systemów zmysłowych i nawiązując pierwsze relacje z rówieśnikami a rodzice mają możliwość spędzić czas w miłym towarzystwie jednocześnie podpatrując w jaki sposób można wspierać rozwój swoich dzieci w domu.

Jestem konsultantką merytoryczną:

  • Sensorycznej sali zabaw Sensorysie, pierwszej w Polsce sali zabaw akcentującej rozwój zmysłów i doświadczenia sensoryczne. Estetyczny i unikalny design, oryginalne koncepty zabaw i specjalnie zaprojektowane urządzenia odróżniają Sensorysie od standardowych „bawialni” z materacami i kolorowymi kulkami.
  • Memoli, pierwszej multisensorycznej kołysko-huśtawki wspierającej rozwój od urodzenia, opracowałam zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój niemowląt i dzieci, do wykorzystania z jej użyciem.
  • Naturalnych paneli sensorycznych The Beejoy, czyli ręcznie tworzonych, autorskich paneli w kształcie heksagonów.
  • Książeczki „Małe widu, małe słychu” wydawnictwa Trefl, wspierajacej rozwój sensomotoryczny dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Publikuję artykuły na swoim blogu oraz  portalach parentingowych: dziecisawazne.pl, tatento.pl, osesek.pl,  równoważni Kids-Life-Balance, babyboom, a także innych portalach i blogach poświęconych rodzicielstwu. Uważam, że każdy rodzic może świetnie bawić się ze swoim dzieckiem, dodatkowo wspierając jego rozwój każdego dnia.

Jestem autorką pierwszej książki o integracji sensorycznej niemowląt „Sensoryczne niemowlę” , kart z zabawami sensorycznymi „Sensoryka dla smyka” oraz wierszyków masażyków dla dzieci „ Wierszyki masażayki i inne zabawy sensoryczne’. A także szkoleń i kursów on-line, ebooków dla rodziców i osób pracujących z dziećmi oraz scenriuszy zajęć sensorycznych na każdy miesiąc roku. 

Od wielu lat jestem wykładowczynią w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie – Centrum Integracji Sensorycznej, gdzie prowadzę wykłady, ćwiczenia oraz warsztaty dla studentów z zakresu integracji sensorycznej i wspierania rozwoju dziecka poprzez zabawy.

Moja misja

Dlaczego to robię?

Uwielbiam spotykać się i pracować z innymi ludźmi. Zarówno tymi najmniejszymi, jak i starszymi oraz ich rodzicami. Po urodzeniu córki zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić już teraz, żeby wspierać jej rozwój. Zrobić coś, co zaprocentuje w jej przyszłym życiu. Obserwując dzieci podczas terapii, poznając ich historie, rozmawiając z rodzicami, postanowiłam zrobić coś więcej. Zamiast zajmować się tylko terapią, zaczęłam szukać informacji o profilaktyce. Czy można coś zrobić, żeby nie dopuścić do rozwinięcia się zaburzeń przetwarzania sensorycznego lub jak najbardziej je złagodzić na wczesnym etapie rozwoju. Jak w prosty sposób, na co dzień wspierać rozwój dziecka, już od jego urodzenia. I co się okazało?

Tak naprawdę w ogromnej większości wystarczy prawidłowo opiekować się własnym dzieckiem i odpowiednio się z nim bawić. I tylko tyle... Zapraszam więc do rozpoczęcia tej niesamowitej przygody, mogę Was zapewnić, że nie tylko Wasze dzieci, ale sami też będziecie się świetnie bawić.

Zapraszam do kontaktu,

Aleksandra Charęzińska

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij