Folia bąbelkowa to uniwersalny materiał, który może mieć wiele różnorodnych zastosowań podczas zabaw artystyczno-sensorycznych. A ciekawa, kropeczkowa struktura idealnie sprawdzi się np. podczas Dnia Kropki. Poniżej kilka pomysłów na aktywności z folią.

1. Folia bąbelkowa – odciskanie wzorów

Potrzebujemy kilka kawałków folii bąbelkowej, farby oraz kartki papieru. Malujemy na foli proste wzory np. serce, tęcze, figury geometryczne lub np. zwierzęta morskie, jak żółw, meduza ect. następnie odciskamy nasz malunek na kartce papieru i gotowe.

2. Folia bąbelkowa – stemple

Tym razem oprócz folii, kartek papieru i farb, potrzebujemy także tekturę/karton, korki po winie oraz klej na gorąco. Wycinamy prosty np. geometryczny kształt z kartonu, naklejamy na niego folię bąbelkową i przycinamy. Następnie po drugiej stronie przyklejamy korek – dzięki niemu będziemy mogli chwycić za nasz stempel. Czas na zabawę – malujemy folię i odciskamy stemple.

3. Folia bąbelkowa – tor

Tym razem czas na zabawę podłogową. Potrzebujemy rolkę papieru, którą rozwijamy na podłodze, tak by utworzyć bazę naszej ścieżki. Można też połączyć kilka arkuszy papieru. Na kartce rozwijamy folię bąbelkową i przyklejamy ją do kartki z jednej strony w celu unieruchomienia całości. Odchylamy na chwilę folię na bok by wycisnąć różne kolory farb na kartkę – następnie przykrywamy farbę folią. Nasz tor gotowy. Chodzimy po folii, a pod spodem tworzymy barwne kleksy.

Gdy ponownie odegniemy folię uzyskujemy ciekawe symetryczne abstrakcje. Warto wowczas omówić co jesteśmy w stanie w nich dostrzec. 🙂

4. Folia bąbelkowa – malowanie stopami

Innym wariantem malowania na dużym arkuszu na podłodze jest owinięcie stóp folią bąbelkową. Radość z foliowych butów ogromna.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij