Kolorowanki – mało wdzięczny temat, który dzieli rodziców i pedagogów. Z jednej strony ćwiczą koncentrację i precyzję, z drugiej zarzuca się im, iż nie ćwiczą kreatywności. A gdyby tak podejść do nich zupełnie inaczej. 😉

Potrzebujemy:

  • kartka papieru
  • klej w sztyfcie
  • piasek
  • lub sól + kolorowe kredy
  • ew. brokat

Prosta technika pozwalająca na stworzenie ciekawych, strukturalnych obrazków. W wersji minimum wystarczy nam zwykły piasek. Smarujemy klejem dowolne kształty, wzory, esy-floresy, a następnie kolorujemy je, czyli obsypujemy ziarenkami piasku. Lekko dociskamy. Nadmiar oczywiście zsypujemy z kartki. Piaskowy pejzaż gotowy!

Możemy też przygotować wersję bardziej kolorową z wykorzystaniem soli kuchennej oraz kolorowej kredy. Potrzebny nam będzie moździerz lub zwykła miska. Wsypujemy do środka trochę soli, następnie ucieramy ją przy pomocy kredy – w efekcie zabarwiamy sól na dany kolor.

Przy okazji jest to świetne ćwiczenie z zakresu motoryki małej. Z doświadczenia wiem, że samo ucieranie barwnego proszku może być już świetną zabawą. 🙂 W podobny sposób bawiliśmy się przy tworzeniu latarni morskiej DIY –> latarnia morska

Równie dobrze możemy wykorzystać już gotowe szablony czy kolorowanki i wypełnić je w taki pomysłowy sposób przy pomocy kleju i barwnych proszków. 🙂

Obrazki mają intrygującą fakturę. Są nierówne, niedoskonałe – na tym polega ich urok. Zabawa wymaga koncentracji i stymuluje przy okazji zmysł dotyku, wzroku, a nawet w wersji z solą .. może dojść do małej degustacji. 😛 Można poprzestać na naturalnym wykończeniu lub dodać do naszej mieszanki odrobinę połysku w postaci brokatu. Możecie tworzyć proste wzory typu tęcza lub pokusić się o pocztówkę z wakacji – góry, zachodzące słońce, latarnia morska. A może stworzycie podwodne stworzenia? Powodzenia!

Inną propozycję sensozabawy kolorową solą „Latarnia morska DIY” znajdziesz w jednym z moich wpisów z zeszłego sensolata 🙂 Link (TUTAJ)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

©2022 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij