dsc_0890

Wyobraź sobie takie miejsce w którym jest cicha muzyka, przyćmione światło, wygodne siedzenia, możliwość położenia się na przyjemnym, falującym podłożu i przyjemne zapachy, które dodatkowo wspomagają atmosferę dobrego samopoczucia. Brzmi fajnie?

Dlatego zapraszam Cię z maluszkiem  do wyjątkowego miejsca,  pobyt tam będzie niesamowitym doświadczeniem dla Ciebie i Twojego dziecka. Zapraszam Cię do wyjątkowej sali doznań sensorycznych, która nazywa się Salą Doświadczania Świata.

W Polsce nazywamy ją Salą Doświadczania Świata właśnie dlatego, że bardzo wyjątkowy sposób stymulowane są w niej prawie wszystkie zmysły człowieka. W szczególnie urządzonej sali zwykle panuje półmrok,  jest dużo elementów wizualnych i świetlnych,  dźwiękowych, czuciowych, kinestetycznych (ruchowych) oraz zapachowych. Często też sale posiadają łóżka wodne, dzięki którym można się w nich odprężyć i poczuć wyjątkowo. Jest idealnym  miejscem do stymulacji sensorycznej dzieci (w tym maluszków), młodzieży, dorosłych a nawet osób w podeszłym wieku. Pobyty w takiej sali nie tylko mają znaczenie dla rozwoju i integracji sensorycznej ale mogą działać wyciszająco lub pobudzająco – wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Bardzo długo była stosowana jedynie do terapii osób ze znacznymi niepełnosprawnościami, ale bardzo pozytywne efekty przebywania w takich salach, zachęciły do rozszerzenia tego grona. Aktualnie stosujemy salę także do stymulacji multisensorycznej niemowląt i małych dzieci w celu wspierania ich rozwoju, dzieci nadruchliwych i mocno pobudliwych, osób narażonych na permanentny stres i w niezbyt dobrej kondycji psychicznej, osób starszych… .

Ja w swojej karierze zawodowej przez rok pracowałam z dziećmi w takiej właśnie sali i widziałam na własne oczy, jak maluchy uwielbiają w niej przebywać. Ale nie tylko moi podopieczni korzystali z jej dobrodziejstw, po pobycie w niej byłam niezwykle odprężona i zrelaksowana;-)

Zapraszam Was na wyjątkowe zajęcia sensoryczne dla rodziców z maluszkami do 3 roku życia „Multisensoryka”  w trakcie których będziemy również odwiedzać Salę Doświadczania Świata.  Są to jedyne zajęcia sensoryczne w Warszawie prowadzone przez doświadczonego pedagoga integracji sensorycznej (czyli mnie ;-), podczas których można doświadczyć wyjątkowych wrażeń zmysłowych.

Zajęcia Multisensoryki z Salą Doświadczania Świata odbywają się we wtorki w Sensum Mobile Centrum Procesów Sensorycznych ul. Śródziemnomorska 11/22 w Warszawie.     Serdecznie zapraszam 🙂

Szczegółowe informacje o zajęciach – tutaj.

Zapisy na zajęcia – info@procesysensoryczne.pl/ tel. 690 000 180.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij