Ciekawa aktywność, która zachęci najmłodszych do uważnego eksplorowania przyrody. Zabawa idealna podczas wyprawy do lasu, na łąkę lub parku; ale uatrakcyjni też zwyczajny spacer w pobliżu domu. Jest to jedna z propozycji, trwającego wakacyjnego wyzwania #sensolato. Poniżej kilka wariantów tej zabawy. 🙂

Potrzebne materiały:

  • tekturka, karton
  • kredki
  • sznurek, nożyczki
  • spinacze lub taśma

Prosta aktywność z elementami edukacyjnymi z zakresu przyrody, a także matematyki. Zabawa polega na poszukiwaniu różnych darów natury i przyporządkowaniu ich do konkretnego koloru. Wystarczy do kawałka kartonu lub tekturki przymocować kilka kawałków sznurka. Następnie domalować różne kolory, które trzeba będzie odszukać w przyrodzie. Znalezione skarby przypinamy w odpowiednim miejscu spinaczem do sznurka. Sznurek i spinacze możemy też zastąpić taśmą.

Poszukiwanie kolorów natury jest jednym z wariantów naszej zabawy. Innym jest odnalezienie konkretnych przyrodniczych skarbów, które przekażemy dzieciom w postaci listy/napisów lub w formie obrazkowej. Uczestnicy zabawy mogą je przypinać do tekturki lub gromadzić np. w pudełku po jajkach. Polecamy Wam np. skorzystanie z gotowej propozycji, przygotowanej przez Martynę z @boso_w_przygode wraz z @mama.maluje — > Zabawa Poszukiwacze skarbów Wystarczy wkleić ich grafikę do pudełka po jajkach i gotowe! 🙂 Czas na wyprawę.

Oprócz zbierania konkretnych, zilustrowanych darów przyrody, czy roślin o konkretnym kolorze, możemy pobawić się w poszukiwanie obiektów pod kątem danej cechy jakościowej – znajdź coś: twardego, miękkiego, szorstkiego, małego, dużego, gładkiego, ciężkiego, lekkiego ect.

Udanych łowów! 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij