Malutka książeczka a bardzo dużo informacji dla rodziców. Tytuł być może trochę mylący, więc hasłowo opiszę co dokładnie można w niej znaleźć 😉

W prosty i przystępny sposób przedstawione są  informacje jak powinna wyglądać prawidłowa postawa dziecka na różnych etapach rozwoju, a kiedy powinna się nam zapalić lampka alarmowa. Oczywiście wszystko jest okraszone odpowiednimi ilustracjami.

Bardzo ciekawy jest temat „ jak możemy zapobiegać wadom postawy” czyli ulubione hasła wielu rodziców zwłaszcza małych dzieci : Co wspiera rozwój? A co może go zaburzać? Co jest ok? A czego unikać? Temat ten zwykle wywołuje wiele kontrowersji i dyskusji.

Autor omawia bliski mi temat przyspieszania rozwoju i „pomocy” rodziców w opanowywaniu poszczególnych umiejętności rozwojowych;-) A także: leżenia na brzuszku, swobody ruchów maluszka, czworakowania czy obuwia dla niemowląt. Oczywiście są też informacje dotyczące chodzików, chodzenia na bosaka czy prowadzania niechodzących maluszków za rączki. A także wskazówki dla rodziców przedszkolaków czy uczniów dotyczących prawidłowej postawy podczas zabawy, nauki oraz temat zbyt ciężkich tornistrów czy zbyt małej ilości ruchu.

Polecam wszystkim rodzicom, żeby nie pogubić się w gąszczu różnorodnych informacji, często całkowicie sprzecznych ze sobą. Zwłaszcza, że dość trudne tematy wspierania rozwoju ruchowego dziecka już od okresu niemowlącego, są zaprezentowane w bardzo prosty i przyjemny sposób.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij