A na pierwszy dzień astronomicznej wiosny (20.03) a także jutrzejszy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa (21.03) zwany popularnie Dniem Różnych Skarpetek (tego dnia zakładamy kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa), proponujemy zabawę z cyklu #zabawaw3minuty ! Czyli taka do przygotowania, której potrzebujemy jedynie kilku minut 🙂  Tym razem w temacie wiosennych porządków a raczej wiosennego prania🧦 Jest to zabawa zaproponowana przez naszego speca od matematyki sensorycznej Aleksandrę Jagodę ❤

Potrzebujemy:
✅kilku par skarpetek
✅sznurek
✅klamerki

Opis:
Rozrzucamy lub ukrywamy skarpetki w różnych miejscach w pokoju. Dziecko musi je odszukać i połączyć w pary. Następnie rozwiesza pranie, czyli przypina skarpetki klamerkami do sznurka. Oczywiście jest to jedynie standardowa wersja, bo można tworzyć wiele modyfikacji tej aktywności/ zabawy😉

Zaczynając od wspólnego wyciągania prania z pralki, szukania i parowania skarpetek, wieszania parami na sznurku. Aż do odpinania suchego prania, zawijania skarpetek w rulony i chowania do szuflady. Skarpetkowe kulki mogą być mini piłkami i można rzucać nimi do celu – otwartej szuflady czy pojemnika na skarpety.

Kilka podpowiedzi:

✅Najmniejsze dzieci chętnie pomagają w wyciąganiu prania z pralki i wystarczy że poszukamy z nimi takich samych skarpet – para to dwa! Zabawa z zakresu matematyki sensorycznej;)

✅Dzieciaki w wieku 1-3 chętnie poszukają skarpetek ukrytych w pokoju i powieszą pary na sznurku (jedna skarpetka – 1 spinacz). Dobieranie skarpet kolorami, jest też nauką i utrwalsniem kolorów. Będzie trochę ruchu, matematyka i motoryka mała.

✅Przedszkolakom możemy klamerki podpisać cyframi (lub użyć gotowych, my mamy spinacze serduszka z @flyingtigerpl) i skarpetkom z pary przypisać klamerki o tej samej cyfrze😎 A w naszym przypadku użyłyśmy skarpetek tygodniówek, każda para odpowiada innemu dniu tygodnia po angielsku;) Czyli przy okazji, ćwiczymy dni tygodnia w języku obcym😄

Możliwości jest wiele 😆 Udanego prania ❗

2 komentarze
  1. Julita 4 lata temu

    Super pomysł 🙂 Na pewno skorzystam zarówno z tego, jak i innych pomysłów z bloga. Teraz szukam pomysłów, aby zająć czymś dzieciaki, jak i całymi dniami siedzimy w domu!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij