Coraz bliżej wakacje więc dziś zabawa, idealna na upalny dzień, która pozwala zająć dziecko na dobrych kilka/kilkanaście minut – w sam raz na wypicie ciepłej kawy 😉 Jest to zabawa, która stymuluje ukłąd dotykowy (zabawa termiczna), odwrażliwia, ale też pobudza wzrok, koordynację wzrokowo-ruchową, smak (jeśli ją lekko zmodyfikujemy 😉 i kreatywność. Do tego jest niezwykle lubiana przez maluchy:-)

Wystarczy, że zrobisz kostki lodu – mogą być zwykłe lub w ciekawych kształtach, jednokolorowe lub zabarwione barwnikami spożywczymi, a nawet sokiem owocowym (malina, pomarańcza, czarna porzeczka) wtedy orócz koloru mamy jeszcze smak i zapach.

Wsyp lód do większego  pojemnika lub miski, daj dziecku różne mieszadełka, łyżki,drewniane szczypce oraz miseczki, garnuszki i pojemniczki. Nie musisz mu więcej niec mowić – zabawa będzie przednia.

My na zajęciach Smyko-Multisensoryka™ wyławialiśmy z lodu kolorowe rybki, robiliśmy niezwykłe desery z kolorowymi, słodkimi posypkami (posypki do ciasta) lub po prostu dotykaliśmy zimnego lodu. Kto nie dotykał paluszkami, mógł mieszac, nabierać kostki lodu sitkami, chochelkami czy szczypcami 🙂

Poniżej kilka fotek z naszej zabawy 🙂

:

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2023 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij