Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas! Bardzo sensoryczny i magiczny… ale jest grupa dzieci, dla których czas świąt jest wyjątkowo trudnym doświadczeniem. Zbyt duża ilość bodźców sensorycznych, wydarzeń, emocji powoduje, że zamiast chłonąć magię świąt, czują się po prostu źle. Są płaczliwe, rozdrażnione, zmęczone czyli przebodźcowane. Bardzo często mają problemy z zaśnięciem i wybudzają się w nocy milion razy. Dotyczy to zwłaszcza:

 • niemowląt
 • dzieci do 3 roku życia
 • dzieci wysoko wrażliwych
 • dzieci wymagających (high need baby)
 • dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
 • dzieci z zaburzeniami rozwojowymi – spektrum autyzmu i inne.

Otrzymuję od rodziców bardzo dużo pytań, jak pomóc sobie i dzieciom w tym szczególnym okresie. Zwłaszcza teraz, gdy u wielu z nas święta będą wyglądały, nie do końca tak jak chcemy czy planowaliśmy. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam na spontaniczny webinar na żywo w piątek 18.12.2020 o godz. 20.30  w temacie “Świąteczne Przebodźcowanie – jak pomóc dziecku ?” 

Link do webinaru – https://www.charezinska.pl/produkt/webinar-na-zywo-swiateczne-przebodzcowanie-jak-pomoc-dziecku-zabawownik-s-o-s/

Poruszone zostaną min. takie tematy jak:

 • Specyfika Świąt Bożego Narodzenia jako szczególnie trudnego sensorycznie doświadczenia.
 • Czym charakteryzuje się świąteczne przebodźcowanie z podziałem na poszczególne zmysły?
 • Objawy przebodźcowania u niemowlaka, przedszkolaka i starszaka.
 •  Profilaktyka przebodźcowania – czyli jak mu zapobiegać w święta?
 • Jak pomóc dziecku w sytuacji przebodźcowania – szybkie sposoby pomocowe czyli świąteczne SOS?
 • Sesja pytań i odpowiedzi.

Szkolenie on-line skierowane jest do:

 • rodziców,
 • specjalistów pracujących z dziećmi,
 • wszystkich zainteresowanych tematem wspierania dzieci w trudnym dla nich okresie.

Inne informacje:

 • uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w szkoleniu do pobrania,
 • jest możliwość otrzymania faktury VAT na firmę lub placówkę,
 • czas szkolenia to 1,5  godziny,
 • webinar będzie dostępny przez tydzień w formie powtórki do obejrzenia.

Cena regularna webinaru to 69 zł, ale z okazji Świąt przewidziana jest promocja! Webinar w świątecznej, promocyjnej cenie to inwestycja jedynie 49 zł W cenie webinaru jest także:

ZABAWOWNIK SOS czyli 15  szybkich w przygotowaniu, świątecznych aktywności i zabaw sensorycznych – które pomogą się wyciszyć oraz wrócić dziecku do stanu równowagi. Zabawy te można zaaranżować w 5 minut, z użyciem przedmiotów codziennego użytku, produktów spożywczych i tego co mamy zwykle pod ręką. Jest to mini – ebook z pomysłami na szybką pomoc!

Instrukcja uczestnictwa –

Po opłaceniu biletu, uczestnicy otrzymają potwierdzenie zakupu biletu oraz paragon/fakturę. Dzień przed webinarem otrzymają maila z linkiem do pokoju webinarowego – wystarczy się zalogować i czekać na webinar! Dlatego bardzo ważne jest prawidłowe podanie adresu mailowego podczas zapisu, bo inaczej maile nie dotrą. Jeśli jednak mimo to nic nie dojdzie, trzeba sprawdzić spam, inne zakładki na poczcie mailowej. W razie problemów technicznych w trakcie webinaru, należy odświeżyć połączenie lub wejść jeszcze raz.

Po webinarze, osoby które się zalogują do pokoju webinarowego, dostaną od razu maila z dostępem do powtórki. Osoby, które się nie zalogują/ do czego zachęcam nawet jeśli nie będziecie mogli uczestniczyć na żywo, będą musiały poczekać na maila z dostępem (1/2 dni). Mini ebook będzie wysłany w mailu z zaświadczeniem do pobrania.

O AUTORCE SZKOLENIA/ E-BOOKA:

Aleksandra Charęzińska– absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor Masażu Shantala, konsultantka Memoli, wykładowca akademicki.

Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej a także prowadzi konsultacje i poradnictwo z zakresu wspierania rozwoju dziecka na różnych etapach rozwoju. Prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i zajęcia dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z niemowlętami i dziećmi.

Opracowała autorski program zajęć sensorycznych Smyko-Multisensoryka® wspierających rozwój niemowląt oraz dzieci, w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej. Pokazuje rodzicom i specjalistom, jakie aktywności i zabawy wspierają rozwój ich dzieci, na różnych etapach.

Autorka książki “Sensoryczne niemowlę” o integracji sensorycznej dzieci w wieku 0-18 mcy. Pierwszej książki na rynku polskim o integracji sensorycznej małych dzieci.

Opinie o moim webinarze oraz e- booku

„Fantastyczny e-book, który powinien stać się niezbędnikiem każdego rodzica. Prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji do zabaw stymulujących czucie głębokie. Autorka w przystępny sposób wyjaśnia i pokazuje, jakiego typu zabawy są najbardziej potrzebne naszym dzieciom w tym przestymulowującym świecie”.

Anna Chacińska – pedagog specjalny, terapeuta SI, mama Lenki i Igi

“Olu to jest po prostu sztos! Spodziewałam się kilku pomysłów na te trudne chwile koronawirusowe a tu kompendium wiedzy!Jako pedagog widzę tu wiele pomocnych info do pracy ale też jako mama Aspergera będę wspomagać siebie i rodzinę w trudnych sytuacjach. Dzięki dzięki dzięki!”Aleksandra Jagoda – pedagog, założycielka Akadademii BABY Bubbles, mama Zosi“E-book nie dość, że jest genialny, bo zawiera wszystko co najważniejsze i najlepsze, to w dodatku przegląda się go z ogromną przyjemnością – piękne grafiki oddające całą Twoją pracę, poświęcenie i pasję! Ja jestem zachwycona! Korzystajcie, bo warto!”

Patrycja Wolak-Bieda – pedagog, terapeutka integracji sensorycznej

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2023 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij