kanapka manipulacyjna

„Najpierw chleb pokroję, masłem posmaruję.
Na to ser położę, pomidora też dołożę.
I posolę i popieprzę, żeby wszystko było lepsze.
Już nie powiem ani słowa, bo kanapka jest gotowa”.
M. Barańska. Sensoryczny Piękny Świat

W ramach cyklu #sensomamapoleca dziś kanapka manipulacyjna od Isani handmade. Jest to ręcznie wykonana pomoc edukacyjno-terapeutyczna, która skradła moje serce. Sama twórczyni kanapki, to oczywiście zdolna #sensomama, która ręcznie tworzy drewniane, materiałowe i sznurkowe pomoce: sensoryczne, terapeutyczne, edukacyjne, które można wykorzystywać w gabinetach, żłobkach, przedszkolach. Myślę, że jest to także mądra alternatywa dla standardowych zabawek w każdym domu.

kanapka

Sama pomoc to filcowa kanapka, składająca się z dziewięciu warstw. Zabawa nią polega na układaniu i przewlekaniu przez wielki guzik, poszczególnych elementów. Co w niej znajdziemy: kromki ciemnego pieczywa, sałatę, wędlinę paprykę, pomidora, ogórka oraz jajko na twardo. Zaś szczyt sandwicza, wieńczy czarna oliwka. Nasi sensotesterzy w wieku 4 i 6 lat, byli wprost zachwyceni tą formą zabawy 🙂

elementy zabawki

Co dobrego dzieje się podczas zabawy taką pomocą? Dzieci przede wszystkim ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną poprzez uczenie i doskonalenie trudnej sztuki zapinania guzików. Jest to mądra zabawka, idealna dla dzieci 3-5 letnich, ćwiczących czynności samoobsługowe w zabawie. A także starszych, które mają trudności manualne i nie tylko, ponieważ…

warstwy

Kanapka ma także ogromny potencjał jako pomoc w terapii jedzenia. Aktualnie coraz więcej dzieci ma wybiórczość pokarmową o podłożu sensorycznym, czy ARFID – zaburzenia odżywiania polegające na unikaniu lub ograniczaniu przyjmowania pokarmów. Oswajanie jedzenia poprzez zabawę, jest jednym z koniecznych elementów tego rodzaju terapii. Kanapka jest więc idealną pomocą do pracy z „niejadkami”.

mniam, mniam

Tak więc, bardzo polecam kanapkę manipulacyjną, nie tylko do ćwiczeń manualnych, ale także do zabawy mającej na celu oswajanie, różnego rodzaju produktów spożywczych. Jest to też idealny rekwizyt do zabaw tematycznych, a w połączeniu z wierszykiem… także słuchowych i logopedycznych. Będzie pomocna nie tylko terapeutom, pedagogom czy nauczycielom, ale także świadomym rodzicom przedszkolaków oraz dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, w tym także tych z trudnościami w jedzeniu.

zabawa

Więcej na temat produktów Isani handmade przeczytasz (TUTAJ)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2023 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij