Zabawa, ruch, przygoda! – to dziecięce żywioły, których nie musimy szukać daleko. Wystarczy pobliska łąka, powalone drzewo czy pagórek. Magiczne chwile i wyjątkowe, sensoryczne przeżycia czekają na nas tuż za rogiem! Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy #Sensolato.

Wyzwanie #sensolato ma charakter edukacyjny i jest skierowane głównie do rodziców, ale także do placówek: poradni, gabinetów, żłobków, przedszkoli ect. Akcja ma na celu promowanie naturalnej sensoryki, spędzania czasu blisko natury oraz wspierania rozwoju dzieci poprzez proste, często niedoceniane aktywności.

Wracamy do tego co pierwotne i nieco dzikie, do prostych, tradycyjnych zabaw i aktywności, które pamiętamy z naszego dzieciństwa. Bez zbędnych zabawek, sprzętów i ekranów, które dość często przytłaczają i przestymulowują najmłodszych. Wracamy do tzw. dzieciństwa bez prądu. W końcu natura nigdy nie przbodźcowuje… 

Dlatego z ogromną przyjemnością zapraszam do dołączenia do kolejnej, drugiej już edycji akcji #SENSOLATO. W tym roku do naszego wyzwania promującego letnie, naturalne aktywności sensoryczne dołączyli świetni partnerzy z ciekawymi nagrodami, a także wspaniałe patronki – a co najważniejsze wszystkim bliskie są wartości i filozofia naszej akcji.

Partnerzy akcji, którzy ufundowali nagrody dla uczestników:

Patroni, którzy wspierają akcję “SENSOLATO”:

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYZWANIU #SENSOLATO?

Żeby wziąć udział w naszej akcji, wystarczy publikować na swoim profilu na Instagramie posty z letnimi senso-aktywnościami w duchu naturalnej sensoryki z hasztagiem #sensolato. Można posiłkować się naszym “Wakacyjnym Niezbędnikiem Sensorycznym” lub oczywiście wymyślać swoje własne propozycje, do czego gorąco zachęcamy. Konkurs jest skierowany zarówno do osób prywatnych, jak i różnych placówek edukacyjnych, terapeutycznych, stowarzyszeń i fundacji.

LETNI NIEZBĘDNIK SENSORYCZNY 2021

W ramach akcji, stworzyłam listę 66 sensorycznych, wakacyjnych zabaw i aktywności. Jest to sensoryczna ściągawka ;), check-lista do wypróbowania nie tylko w wakacje  – ale letni czas wyjątkowo sprzyja takim działaniom; także pod chmurką. Oprócz zabaw, znajdziecie tam proste, różnorodne aktywności, które wspierają całościowy rozwój dziecka. 


Co tam dokładnie znajdziecie?

  • Sensoryczne klasyki jak: kwiatowe ciastoliny, zabawy lodem czy wodą.
  • Aktywności na świeżym powietrzu stymulujące różne zmysły.
  • Doświadczanie sensoryczne w naturze.
  • Codziennie, proste aktywności, w tym ruchowe, artystyczne, przyrodnicze czy logopedyczne

Zatem gorąco polecam letni niezbędnik sensoryczny, dla całych rodzin… I nie tylko na lato  Check-lista jest punktem wyjścia, inspiracją. Pamiętajcie, że możecie zaproponować własne aktywności – ważne by były w duchu naszej akcji. 

Niezbędnik razem z zasadami akcji #Sensolato, w wersji do druku i powieszenia w poradni, gabinecie, żłobku, przedszkolu, fundacjach, stowarzyszeniach można pobrać poniżej.  Zapraszamy do dołączenia do naszej akcji.

Materiały dla placówek – plakaty do samodzielnego drukuPakiet PLAKATY do druku #Sensolato 2021 LastPobierz

Materiały dla uczestników akcji sensolato – social mediaPakiet Instagram #Sensolato 2021 jpgPobierzPakiet Stories #Sensolato jpgPobierz

Regulamin konkursu SENSOLATORegulamin Konkursu SensolatoPobierz

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2023 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij