Przed Wami ciąg dalszy walentynkowych propozycji. Tym razem coś dla starszych przedszkolaków i uczniów. 🙂 Sensoryczna walentynka do wykonania wspólnie z rodzicem. Estetyczna, a dodatkowo przyjemna dla wzroku i słuchu.

Potrzebne materiały:

  • Kolorowy blok techniczny – kartka A4
  • Foliowa koszulka lub przeźroczysta teczka foliowa
  • Tematyczne wypełnienie: cekiny, konfetti, kolorowy piasek ect.
  • Nożyczki, klej, taśma

Kartkę składamy na pół. Na okładce rysujemy serce lub inny kształt, który zaproponuje dziecko, a następnie wycinamy nożyczkami lub nożykiem. Z drugiej strony przy pomocy taśmy podklejamy folię, wyciętą z większej koszulki foliowej. Do powstałej foliowej kieszonki wrzucamy wybrane dekoracje – raczej płaskie. Zaklejamy kieszonkę od góry.

Na koniec naklejamy na całość jeszcze jedną kartkę A5, która stworzy plecy/tło i zasłoni mniej estetyczne fragmenty pracy. I gotowe! W naszej wersji kolorowy piasek sprawia, że kartka przyjemnie grzechocze.

A poniżej inny wariant zaprojektowany i wykonany przez 6-latka. 🙂 Oczywiście potrzebna była pomoc przy wycinaniu – dobrze sprawdziły się tu małe nożyczki do paznokci. Tym razem kosmiczna miłość, czyli walentynkowa rakieta, wypełniona piaskiem, sercami i gwiazdkami. My wykorzystaliśmy opalizujący granatowy papier, który świetnie pasował do kosmosu. Ale równie dobrze można wykonać własne nakrapianie ciemnego tła przy pomocy pędzęlka lub szczoteczki i białej farby (pocieramy włosie palcem, strzelamy kropeczkami na kartkę).

A może Wasze dzieciaki wymyślą zupełnie inne kształty. Koniecznie dajcie znać! Powodzenia i dużo miłości. 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij