Przed Wami świetna zabawa sensoryczna w napełnianie brzuszka papierowego misia miodem. Do wykonania własnoręcznie z przedmiotów codziennego użytku, które znajdziecie w każdym domu 🙂

Potrzebujemy:

  • kolorowy papier, najlepiej sztywniejszy lub filc
  • nożyczki, klej
  • ew. ruchome oczka
  • ew. plastikowe, ruchome zamknięcie po mokrych chusteczkach
  • duży arkusz papieru lub kartonowe pudełko lub spora papierowa torebka lub w wersji mini pudełko po chusteczkach
  • żółte pompony lub kulki krepiny, ew. opakowania po kinder nieszpodziance lub żółte guziki.

Przygotowanie:

1. Wybieramy wariant naszego miśka – to może być spory plakat z rysunkiem misia lub w wersji bardziej przestrzennej, misia możemy stworzyć przy pomocy pudełka, kartonu lub jak w naszym przykładzie z użyciem zwykłej, papierowej torby.

2. Wycinamy dziurę, która będzie brzuchem misia, a od spodu podklejamy ją folią (koszulką foliową, woreczkiem strunowym ect.). Powstaje nam „okienko” przez które możemy podglądać jak brzuszek misia zapełnia się smakołykami.

3. Czas na głowę naszego misia. Możemy stworzyć ją z papierowego talerzyka lub kolorowego brystolu i dokleić ją do korpusu. Niektóre elementy misia można wykonać też z filcu lub z karbowanego papieru – wówczas miś będzie miał więcej, ciekawszych faktur do dotykania, co spodoba się najmłodszym. Głowę, czy cały kontur misia możemy też oczywiście po prostu namalować. Najważniejsze by miś miał otwór w buzi, przez który będą wpadać smakołyki. W naszej propozycji wykorzystaliśmy gotowe zamknięcie od paczki mokrych chusteczek, które idealnie pasuje na pyszczek misia – wystarczyło obkleić je papierem i dodać nosek.

Przebieg zabawy

Karmienie misia

Zadaniem dzieci jest nakarmienie głodnego misia np. miodowymi pomponami, kulkami papieru lub krepiny, guziczkami. Maluchy muszą trafić smakołykiem w buzię, a jeśli jest plastikowe zamknięcie to dodatkowo muszą poradzić sobie z otwarciem pyszczka, więc świetnie trenują koordynację, precyzję i motorykę małą. Następnie widzą przez folię, jak miodek ląduje w brzuchu misia. Starszaki mogą mieć zadanie by donieść pompon na łyżeczce.

W domowej wersji mini można wykorzystać też do naszej zabawy po prostu prostokątne lub kwadratowe pudełko po wyciąganych chusteczkach jednorazowych. Otwór już mamy, wystarczy dokleić od góry głowę misia i gotowe. Nie widzimy tu pomponów wpadających do brzuszka, po prostu dziecko trenuje wrzucanie przedmiotu do celu.

Poszukiwacze miodu

Aby urozmaicić zabawę – przed nakarmieniem misia, wcześniejszym zadaniem dla dzieci może być odnalezienie miodu! Maluchy szukają miodowych pomponów lub piłeczek ect. w sensorycznym pudełku czy kuwecie np. ze ścinkami papieru, krepiny lub z sypkim materiałem typu ryż.

Wariant dla starszaków to poszukiwanie żółtych i pomarańczowych pomponów po całej sali i zbieranie ich do kubeczka/miseczki. Przed nakarmieniem misia przeliczają pompony lub porównują, którego koloru mają więcej.

Udanej zabawy !

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij