Poniżej znajdziecie pomysł na prostą zabawę sensoryczno-plastyczną do przygotowania w 3 minuty. Świetnie wpisze się w działania w tematyce andrzejkowej.

Potrzebne materiały:

  • kartka papieru A4
  • farby w tubkach – czarna lub inne kolory

Składamy kartkę A4 na pół. Następnie po jednej stronie malujemy różne wzory. Wyciskamy farbę w dowolny sposób, tworząc fantazyjne esy-floresy.

Następnie łączymy obie strony, czyli odciskamy rysunek na drugiej połówce. Rozkładamy naszą pracę i próbujemy rozszyfrować co nam powstało. Oglądamy uzyskane formy – możecie również dorysować do nich różne elementy flamastrami lub farbami w innym kolorze.

To prosta technika pozwalająca na spontaniczne, twórcze działanie. Mamy tu stymulację wzrokową i motorykę małą. A także matematykę sensoryczną – możemy opowiedzieć dziecku o osi symetrii i lustrzanym odbiciu. Zabawa uruchamia również wyobraźnię, gdy dzieci próbują wypatrzeć różne kształty w powstałych kleksach. Na koniec możecie pobawić się też w wymyślenie krótkiej historii do powstałego dzieła.

Szybka zabawa i wiele możliwości. 🙂

Innym wariantem tej zabawy jest tworzenie nowych kolorów. Z jednej strony malujemy np. na żółto, z drugiej na niebiesko, następnie sprawdzamy jaki kolor powstanie po złożeniu kartki. Maluchy będą zachwycone.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij