Niebezpieczne pirackie wyprawy to jeden z ulubionych scenariuszy zabaw dla dzieci. Aktywność urozmaicą ręcznie przygotowane atrybuty pirata, jak np. luneta. Poniżej prosty przepis.

Piracka luneta – potrzebne materiały

  • rolki w różnych rozmiarach: 2 po papierze toaletowym, po ręczniku papierowym, ew. po folii spożywczej
  • klej na gorąco, taśma
  • farba, pędzelek
  • materiały do ozdabiania np. kolorowy papier, bibuła, sznurek jutowy, koraliki, nasiona, muszelki

Piracka Luneta – krok po kroku

  • Łączymy ze sobą 2 rolki papieru przy pomocy kleju na gorąco, można też wykorzystać rolkę po folii spożywczej – to będzie nasza baza.
  • Następnie na zakończenie lunety dobieramy rolkę szerszą niż podstawa np. po ręczniku papierowym – potrzebujemy połowę tę rolki. Można też ją przeciąć wzdłuż by nieco zmniejszyć i dopasować jej obwód do podstawy – wówczas będzie łatwiej zamontować.
  • Malujemy rolki i czekamy aż wyschną.
  • Czas na ozdabianie. Wystarczy np. kilka muszelek przyklejonych klejem na gorąco. Inną opcją jest owinięcie rolki sznurkiem lub muliną.
  • Na koniec łączymy dłuższą podstawę z krótszą przy pomocy taśmy dwustronnej. Jeśli nieco zmniejszymy obwód rolki po ręczniku papierowym to możemy to zrobić przy pomocy kleju.

Oczywiście w wersji minimum, możemy ograniczyć się do pojedynczej rolki po papierze. Takie krótki lunety lepiej sprawdzą się przy młodszych przedszkolakach. Dla najmłodszych dzieci, najlepszym rozwiązaniem może być wariant lornetki – gdzie mogą patrzeć obuocznie. Dlaczego?

Ze względu na proces lateralizacji, maluchy do 3 życia rozwojowo są zwykle oburęczne, obunożne, obuuszne i obuoczne. Co to właściwie oznacza ? Dokładnie to, że nie występuje dominacja żadnego z nich. I patrzenie przez pojedynczy otwór – jednym okiem, może byc bardzo trudnym zadaniem lub wręcz niemożliwym na tym etapie rozwojowym. Stąd maluchom polecam zrobić lornetkę (2 krótkie rolki – połączone ze sobą), a także tym dzieciom, które mają wyraźny problem z patrzeniem jednym okiem np. przykładaja lunetę do środka czoła, zamiast do oka.

Udanej zabawy ARRRRR !!!!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij