W maju czekają na nas Dzień Słońca, a także Dzień Meteorologii i tego samego dnia Dzień Płynów do mycia naczyń. I taka ciekawa kombinacja zainspirowała nas do zaproponowania Wam zabawy z ……pianą. A, że piana to niezwykle atrakcyjny, bąbelkowy materiał sensoryczny dla dzieci, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. 😉 Maluchy ją po prostu uwielbiają. Mamy nadzieję, że majowa pogoda będzie sprzyjać takim atrakcjom.

Potrzebne materiały:

  • pojemnik, misa, głęboka taca
  • płyn do naczyń + blender/trzepaczka
  • barwniki

Ubijamy płyn do naczyń z odrobiną wody przy pomocy blendera lub innego robota kuchennego. Do wody dodajemy różne barwniki by uzyskać pianę w różnych kolorach.

Przygotowaną pianę przekładamy do różnych miseczek i zaczynamy zabawę. Możemy stworzyć własny obraz przy pomocy bąbelkowej masy, jak niebo, chmury, słońce, wiatr. na koniec nie obędzie się oczywiście bez wichury, czy burzy, która zmiesza nam wszystkie kolory. Zabarwioną pianę możemy też oczywiście wykorzystać do malowania na dużym arkuszu.

Piana to uniwersalny materiał, który dostarcza licznych wrażeń zmysłowych. Ma ciekawą, zmienną fakturę, strzelające bąbelki, ma także zapach. Mamy zatem stymulację dotykową, wzrokową, słuchową oraz zapachową.

Ps. Pianę uzyskamy też przy pomocy tradycyjnej ręcznej trzepaczki, ale wymaga to sporej pary w rękach i takie zadanie polecam dla najbardziej zdeterminowanych. 🙂 Oczywiście ubijanie piany z mydła może być też fajną aktywnością dla dzieci. Jest to dość trudne, wymaga niezłej koordynacji i wytrwałości. Jest to też jedna z prostych, czynności domowych, która wspiera integrację sensoryczną u najmłodszych. Więcej pomysłów na takie aktywności znajdziemy w bezpłatnym ebooku –> do pobrania tutaj: https://www.subscribepage.com/ebookaktywnoscidomowe

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2023 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij