Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie Integracja Sensoryczna dla nauczycieli Mielec

16 listopada, 2018 w godz. 16:30 - 20:00

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i osoby pracujące z dziećmi/ oraz studentów kierunków pedagogicznych i pokrewnych na szkolenie “INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA NAUCZYCIELI” 16.11.18 w Mielcu w godz. 16.30 -20.00.

Zawartość merytoryczna szkolenia:

• Część teoretyczna (prezentacja, wykład):

1. Czym jest integracja sensoryczna?
2. Ile jest systemów zmysłowych?
3. Najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci.
4. Przesiew – wstępne rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej.
5. Odpowiedzi na pytania uczestników.

• Część praktyczna:

1. Praca z kwestionariuszem zaburzeń sensorycznych,
2. Przykładowe aktywności i zabawy stymulujące integrację sensoryczną, do wykorzystania w grupie.
3. Pomoce sensoryczne do wykorzystania podczas zajęć grupowych i indywidulanych.
4. Odpowiedzi na pytania uczestników.

Na szkoleniu otrzymasz:

– Wiedzę dot. integracji sensorycznej, wstępnego rozpoznawania zaburzeń SI, pracy z uczniem z zaburzeniami w grupie złobkowej, przedszkolnej, szkolnej.

– Poznasz pomoce sensoryczne, zabawy oraz aktywności stymulujące integrację sensoryczną.

-Każdy uczestnik otrzyma kwestionariusze przesiewowe do wstepnego rozpoznawania zaburzeń, listę zabaw i aktywności stymulących SI oraz zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

Szkolenie – informacje organizacyjne:

Szkolenie trwa 3,5 godziny – 16.30- 20.00.

Jest w formie teoretycznej (wykład, prezentacja) oraz praktycznej (praca z kwestionariuszem zaburzeń sensorycznych, aktywności i zabawy wspierające integracę sensorycznę, masy sensoryczne do wykorzystania na zajęciach).

Koszt udziału wynosi 50 zł / szkolenie jest dofinansowane przez Urząd Miasta Mielec 🙂

sprzedaż biletów drogą on-linie – https://www.charezinska.pl/produkt/szkolenie-integracja-sensoryczna-dla-nauczycieli-i-osob-pracujacych-z-dziecmi-16-11-18-mielec/

Na szkolenie trzeba wziąć ze sobą: miskę, drewnianą łyżkę oraz butelkę plastikową po wodzie a także wygodny strój, obuwie na zmianę oraz (w razie czego) coś do przebrania.

Szkolenie jest dla osób pracujących z dziećmi (nie będącymi terapeutami SI) z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, fizjoterapeutycznym, logopedycznym i pokrewnym, a także dla studentów powyższych kierunków oraz osób posiadających inne kwalifikacje do pracy z dziećmi (konieczne jest wtedy potwierdzenie uprawnień/ faktu bycia studentem, odpowiednim dokumentem).

O AUTORCE SZKOLENIA/PROGRAMU:

Aleksandra Charęzińska– absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor Masażu Shantala, konsultantka Memoli, wykładowca akademicki.

Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej a także prowadzi konsultacje i poradnictwo z zakresu wspierania rozwoju dziecka na różnych etapach rozwoju. Prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i zajęcia dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z niemowlętami i dziećmi.

Opracowała autorski program zajęć sensorycznych Smyko-Multisensoryka® – wspierających rozwój niemowląt oraz dzieci, w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Pokazuje rodzicom i specjalistom, jakie aktywności i zabawy wspierają rozwój ich dzieci, na różnych etapach.

Prowadzi szkolenia dla kadry pedagogicznej, szkoleniowe rady pedagogiczne, warsztaty dla rodziców, klubów malucha, żłobków, przedszkoli oraz szkół. Jest wykładowczyną w Centrum Integracji Sensorycznej na studiach podyplomowych z Integracji Sensorycznej.

Edukator Pozytywnej Dycypliny dla Rodziców i Nauczycieli.
Prywatnie mama 5 letniej dziewczynki z zaburzeniami sensorycznymi i żona Klawego Taty – trenera komunikacji i edukatora Poztywnej Dysypliny dla Rodziców.

Dokładne informacje o szkoleniu: szkolenia@charezinska.pl / tel. 500121056

Miejsce

Szkoła Rodzenia w Mielcu
Pisarka 16
Mielec, 39-300 PL
+ Google Map

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

©2019 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci | Realizacja: klawastrona.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij