O mnie

Kim jestem?

Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą integracji sensorycznej, specjalistą diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorem masażu Shantala, konsultantem Memoli a także wykładowcą akademickim.

Mam doświadczenie w pracy w poradnictwie, szkolnictwie ogólnodostępnym, integracyjnym i specjalnym. Pracowałam z dziećmi niepełnosprawnymi, z zaburzeniami i deficytami rozwoju, z dziećmi i młodzieżą w normie intelektualnej oraz z dziećmi zdolnymi. Prowadzę konsultacje domowe, zwłaszcza dla dzieci do trzeciego roku życia. Współpracuję z Pracownią Wspomagania Rozwoju Dziecka i Rodziny Etapy gdzie prowadzę konsultacje oraz diagnozę integracji sensorycznej a także naukę Masażu Shantala dla rodziców.

Prowadzę szkolenia dla kadry pedagogicznej i osób pracujących z dziećmi, z zakresu wspierania rozwoju oraz wstępnego rozpoznawania zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Upowszechniam wiedzę o wspieraniu rozwoju niemowląt i dzieci, poprzez zabawę i prawidłowe wykonywanie czynności dnia codziennego.

Prowadzę licencyjne szkolenia certyfikujące Smyko-Multisensoryka® dla profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz studentów kierunków pedagogicznych (i pokrewnych) z autorskiego programu zajęć sensorycznych dla niemowląt i dzieci Smyko-Multisensoryka®. Zajęcia multisensoryczne wg. mojego programu są już prowadzone w Warszawie, Krakowie, Białej Podlaskiej, Elblągu, Ostrołęce, Inowrocławiu, Bielsko-Białej. Systematycznie dołączają do nich nowe miasta i miejsca.

Prowadzę autorskie warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci na których pokazuję min. jakie zabawy proponować naszym dzieciom na poszczególnych etapach rozwoju, jak mądrze wybierać zabawki i inne niezbędne akcesoria. Jestem gorącym zwolennikiem stymulacji sensorycznej wszystkich niemowląt a w szczególności dzieci ryzyka okołoporodowego. Współpracuję z Fundacją Sto Pociech w Warszawie gdzie prowadzę indywidualne konsultacje z zakresu integracji sensorycznej. Współpracuję też z wieloma klubami mam w Polsce, gdzie gościnnie prowadzę swoje autorskie warsztaty.

Współpracuję ze żłobkiem Jak w Ulu, w którym prowadzone są moje autorskie zajęcia Smyko-Multisensoryka® dla maluchów, przez wykwalifikowaną terapeutkę integracji sensorycznej, trenerkę Smyko-Multisensoryki®. W Sensum Mobile Centrum Procesów Sensorycznych prowadzę otwarte zajęcia Smyko-Multisensoryka® dla niemowląt i maluchów, na które uczęszczają razem ze swoimi rodzicami i opiekunami. W grupach maluchy bawią się, stymulując wszystkie 7 systemów zmysłowych i nawiązując pierwsze relacje z rówieśnikami a rodzice mają możliwość spędzić czas w miłym towarzystwie jednocześnie podpatrując w jaki sposób można wspierać rozwój swoich dzieci w domu.

Jestem konsultantem Memoli, pierwszej multisensorycznej kołysko-huśtawki wspierającej rozwój od urodzenia, opracowałam zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój niemowląt i dzieci, do wykorzystania z jej użyciem.

Publikuję artykuły na portalach parentingowych: dziecisawazne.pl, tatento.pl, osesek.pl a także innych portalach i blogach poświęconych rodzicielstwu. Uważam, że każdy rodzic może świetnie bawić się ze swoim dzieckiem, dodatkowo wspierając jego rozwój każdego dnia.

Jestem wykładowcą w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, prowadzę wykłady, ćwiczenia i warsztaty dla studentów z zakresu integracji sensorycznej i wspierania rozwoju dziecka poprzez zabawy.

Moja misja

Dlaczego to robię?

Uwielbiam spotykać się i pracować z innymi ludźmi. Zarówno tymi najmniejszymi, jak i starszymi oraz ich rodzicami. Po urodzeniu córki zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić już teraz, żeby wspierać jej rozwój. Zrobić coś, co zaprocentuje w jej przyszłym życiu. Obserwując dzieci podczas terapii, poznając ich historie, rozmawiając z rodzicami, postanowiłam zrobić coś więcej. Zamiast zajmować się tylko terapią, zaczęłam szukać informacji o profilaktyce. Co zrobić, żeby nie dopuścić do rozwinięcia się zaburzeń lub jak najbardziej je złagodzić we wczesnym etapie rozwoju. Jak w prosty sposób, na co dzień wspierać rozwój dziecka, już od jego urodzenia. I co się okazało?

Tak naprawdę w ogromnej większości wystarczy prawidłowo opiekować się własnym dzieckiem i odpowiednio się z nim bawić. I tylko tyle... Zapraszam więc do rozpoczęcia tej niesamowitej przygody, mogę Was zapewnić, że nie tylko Wasze dzieci, ale sami też będziecie się świetnie bawić.

Zapraszam do kontaktu,

Aleksandra Charęzińska