
- To wydarzenie minęło.
Szkolenie rozwijające Integracja Sensoryczna cz.2 Świętokrzyskie
20 sierpnia, 2019 w godz. 10:00 - 18:00

Zapraszam wszystkich nauczycieli oraz osoby pracujące z dziećmi/ a także studentów kierunków pedagogicznych i pokrewnych uczestników wcześniejszych edycji szkolenia “INTEGRACJA SENSORYCZNA. SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI I OSÓB PRACUJĄCYCH Z DZIEĆMI” na część 2 szkolenia – szkolenie rozwijające w Góry Świętokrzyskie – 20.08.19 (wtorek) w godz. 10.00-18.00
Miejsce szkolenia: Centrum Edukacyjne Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli , Wólka Milanowska 18a, 26-006 Nowa Słupia
Zawartość merytoryczna szkolenia:
• Część teoretyczna (prezentacja, wykład):
1. Przypomnienie wiadomości o Integracji Sensorycznej.
3. Najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci – rozwinięcie tematu.
4. Rodzaje zaburzeń sensorycznych u dzieci 0-3 oraz starszych.
5. Odpowiedzi na pytania uczestników.
• Część praktyczna:
1. Praca z dzieckiem z zaburzeniami sensorycznymi w warunkach grupy żłobkowej, przedszkolnej, szkolnej.
2. Więcej aktywności i zabawy stymulujące integrację sensoryczną, do wykorzystania w grupie.
3. Nowe pomoce sensoryczne do wykorzystania podczas zajęć grupowych i indywidualnych.
4. Odpowiedzi na pytania uczestników.
Na warsztacie otrzymasz:
– Pogłębioną wiedzę dot. integracji sensorycznej, rozpoznawania zaburzeń SI, pracy z uczniem z zaburzeniami w grupie żłobkowej, przedszkolnej, szkolnej.
– Poznasz więcej pomocy sensorycznych i zabaw oraz aktywności stymulujące integrację sensoryczną.
-Nową listę zabaw i aktywności stymulujących Integrację Sensoryczną.
– Zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.
Szkolenie – informacje organizacyjne:
Szkolenie trwa 8 godzin – 10.00- 18.00.
Koszt udziału wynosi 247 zł, w przedsprzedaży (do 31.07.19) w cenie promocyjnej 197 zł – sprzedaż tylko online/ istnieje możliwość wystawienia faktury na placówkę – /https://www.charezinska.pl/produkt/szkolenie-rozwijajace-integracja-sensoryczna-dla-nauczycieli-i-osob-pracujacych-z-dziecmi-cz-2-20-08-19-gory-swietokrzyskie/
W cenie szkoleniu jest bufet kawowy z ciastem oraz obiad w postaci drugiego dania 🙂
Na szkolenie trzeba wziąć ze sobą: wygodny strój, obuwie na zmianę oraz (w razie czego) coś do przebrania.
Szkolenie jest szkoleniem rozwijającym – skierowane do absolwentów mojego szkolenia ” Integracja Sensoryczna dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi” czyli osób pracujących z dziećmi (nie będącymi terapeutami SI) z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, fizjoterapeutycznym, logopedycznym i pokrewnym, a także dla studentów powyższych kierunków oraz osób posiadających inne kwalifikacje do pracy z dziećmi i rodzinami / np. opiekunowie żłobkowi, animatorzy, edukatorzy, pracownicy OPS.
O AUTORCE SZKOLENIA/PROGRAMU:
Aleksandra Charęzińska– absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor Masażu Shantala, konsultantka Memoli, wykładowca akademicki.
Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej a także prowadzi konsultacje i poradnictwo z zakresu wspierania rozwoju dziecka na różnych etapach rozwoju. Prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i zajęcia dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z niemowlętami i dziećmi.
Opracowała autorski program zajęć sensorycznych Smyko-Multisensoryka® – wspierających rozwój niemowląt oraz dzieci, w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Pokazuje rodzicom i specjalistom, jakie aktywności i zabawy wspierają rozwój ich dzieci, na różnych etapach.
Prowadzi szkolenia dla kadry pedagogicznej, szkoleniowe rady pedagogiczne, warsztaty dla rodziców, klubów malucha, żłobków, przedszkoli oraz szkół. Jest wykładowczyną w Centrum Integracji Sensorycznej na studiach podyplomowych z Integracji Sensorycznej.
Prywatnie mama 6 letniej dziewczynki z zaburzeniami sensorycznymi, zakochana w Górach Świętokrzyskich i całym regionie/ spędza tam każdą wolną chwilę 😉
Dokładne informacje o szkoleniu: szkolenia@charezinska.pl / tel. 500121056