Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie-Integracja Sensoryczna dla nauczycieli-Świętokrzyskie

19 sierpnia, 2019 w godz. 10:00 - 18:00

Ze względu na ogromne zainteresowanie zapraszamy wszystkich nauczycieli, profesjonalistów pracujących z dziećmi/ oraz studentów kierunków pedagogicznych i pokrewnych na reedeycję szkolenia “INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA NAUCZYCIELI” do Centrum Szkoleniowego w Wólce Milanowskiej k/ Nowej Słupii (woj. świętokrzyskie)

Zawartość merytoryczna szkolenia:

• Część teoretyczna (prezentacja, wykład):

1. Czym jest integracja sensoryczna?
2. Ile jest systemów zmysłowych?
3. Najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci.
4. Przesiew – wstępne rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej.
5. Odpowiedzi na pytania uczestników.

• Część praktyczna:

1. Analiza przypadków- zaburzenia SI u dzieci.
2. Praca z kwestionariuszem zaburzeń sensorycznych,
3. Strategie i techniki postępowania z dziećmi z problemami przetwarzaniem bodźców sensorycznych.
4. Przykładowe aktywności i zabawy stymulujące integrację sensoryczną, do wykorzystania w grupie.
5. Pomoce sensoryczne do wykorzystania podczas zajęć grupowych i indywidulanych.
6. Odpowiedzi na pytania uczestników.

Na szkoleniu otrzymasz:

– Wiedzę dot. integracji sensorycznej, wstępnego rozpoznawania zaburzeń SI, pracy z uczniem z zaburzeniami w grupie złobkowej, przedszkolnej, szkolnej.

– Poznasz techniki pracy z dziećmi z zaburzeniami, pomoce sensoryczne i zabawy oraz aktywności stymulujące integrację sensoryczną.

-Każdy uczestnik otrzyma kwestionariusze przesiewowe do wstepnego rozpoznawania zaburzeń, listę zabaw i aktywności stymulących SI oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Szkolenie – informacje organizacyjne:

Szkolenie trwa 8 godzin – 10.00- 18.00.

Jest w formie teoretycznej (wykład, prezentacja, analiza przypadku) oraz praktycznej (praca w grupach, praca z kwestionariuszem zaburzeń sensorycznych, aktywności i zabawy wspierające integracę sensorycznę, masy sensoryczne do wykorzystania na zajęciach).

Koszt udziału wynosi 247 zł, ale przy zapisie i opłacie do 31 lipca – cena promocyjna 197 zł/ od osoby – sprzedaż biletów drogą on-linie

Szkolenie Integracja Sensoryczna dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi/ 19.08.19 Góry Świętokrzyskie

W ramach szkolenia organizator zapewnia bufet kawowy z ciastem oraz lunch.

Na szkolenie trzeba wziąć ze sobą wygodny strój, obuwie na zmianę oraz (w razie czego) coś do przebrania.

Szkolenie jest dla osób pracujących z dziećmi (nie będącymi terapeutami SI) z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, fizjoterapeutycznym, logopedycznym i pokrewnym, a także dla studentów powyższych kierunków oraz osób posiadających inne kwalifikacje do pracy z dziećmi (konieczne jest wtedy potwierdzenie uprawnień/ faktu bycia studentem, odpowiednim dokumentem).

O AUTORCE SZKOLENIA/PROGRAMU:

Aleksandra Charęzińska– absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor Masażu Shantala, konsultantka Memoli, wykładowca akademicki.

Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej a także prowadzi konsultacje i poradnictwo z zakresu wspierania rozwoju dziecka na różnych etapach rozwoju. Prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i zajęcia dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z niemowlętami i dziećmi.

Opracowała autorski program zajęć sensorycznych Smyko-Multisensoryka® – wspierających rozwój niemowląt oraz dzieci, w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Pokazuje rodzicom i specjalistom, jakie aktywności i zabawy wspierają rozwój ich dzieci, na różnych etapach.

Prowadzi szkolenia dla kadry pedagogicznej, szkoleniowe rady pedagogiczne, warsztaty dla rodziców, klubów malucha, żłobków, przedszkoli oraz szkół. Jest wykładowczyną w Centrum Integracji Sensorycznej na studiach podyplomowych z Integracji Sensorycznej.

Prywatnie mama 6 letniej dziewczynki z zaburzeniami sensorycznymi, zakochana w Górach Świętokrzyskich i całym regionie/ spędza tam każdą wolną chwilę 😉

Dokładne informacje o szkoleniu: szkolenia@charezinska.pl / tel. 500121056

Miejsce

Centrum Edukacyjne ŚCDN
Wólka Milanowska 18a
Nowa Słupia, 26-006 PL
+ Google Map

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

©2020 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci | Realizacja: klawastrona.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij