Konsultacja domowa – czyli wstępna ocena procesów przetwarzania sensorycznego małego dziecka (do lat 3) – 799 zł * (W sytuacji zamieszkania dziecka na obrzeżach Warszawy, do ceny konsultacji doliczana jest tzw. kilometrówka – czyli koszt dojazdu do pacjenta/ ustalana indywidulanie) 

Jak się zapisać –  proszę zapoznać się z dokładnym opisem konsultacji poniżej oraz wysłać zgłoszenie na adres aleksandra@charezinska.pl zawierające: 

  • wiek dziecka
  • dzielnicę i ulicę zamieszkania / miejsca w którym przebywa dziecko
  • główny problem dziecka opisany w kilku zdaniach. 

W przeciągu tygodnia odpowiem na maila i wstępnie zaproponuję możliwy termin konsultacji domowej. Po jego zaakceptowaniu, wyślę kwestionariusz do wypełnienia oraz umówimy się na rozmowę on-line. 

Co otrzymujesz w ramach konsultacji:

Krok 1 – Kwestionariusz Funkcjonowania Dziecka  on-line

Przed konsultacją otrzymasz ode mnie Kwestionariusz funkcjonowania dziecka, który wyślę Ci w wersji elektronicznej przed spotkaniem, tak abyś mogła/mógł wypełnić je w spokoju z możliwością dłuższego zastanowienia się.

Dogłębna analiza kwestionariusza pomoże mi w pełni przygotować się przed wizytą domową, tak by nasz wspólny czas był najlepiej wykorzystany.

Krok 2 –  Rozmowa on-line z rodzicem – (45/50 min)

Kolejnym krokiem jest rozmowa on-line z rodzicem/rodzicami dziecka. Dopytuję o informację z kwestionariusza, historię ciąży, porodu oraz rozwoju dziecka. Rozmawiamy o tym co jest największym problemem dziecka i rodzicielskich niepokojach związanych z jego trudnościami. 

Krok 3 –  Konsultacja domowa – (120 min)

Jest jedyna taka możliwość abym przyjechała do Twojego domu, poobserwowała Twoje dziecko podczas codziennych aktywności. Podczas tego spotkania będę miała możliwość poznać Twoje dziecko w jego naturalnym i bezpiecznym środowisku, pobawić się, przyjrzeć się wnętrzu w jakim na co dzień przebywa oraz przeanalizować plan dnia. Jeśli będzie taka potrzeba, to wyjdziemy razem na plac zabaw, żeby poobserwować Twoje dziecko w swobodnej zabawie oraz wśród innych dzieci.

Krok 4 – Opis funkcjonowania dziecka + plan zaleceń.

Po konsultacji w oparciu o dane z kwestionariuszy oraz obserwację zabawy, opisuję funkcjonowanie Twojego dziecka. Dokonuję także, wstępnej analizy przebiegu procesów integracji sensorycznej. Do tego planuję proces terapeutyczny i  komponuję zalecenia do domu – jak powinnaś postępować z Twoim dzieckiem, żeby jak najbardziej ułatwić mu funkcjonowanie. Zwykle opisanie konsultacji zajmuje mi 7-14 dni.

Krok 5 – Opis funkcjonowania dziecka oraz zalecenia na piśmie.

Otrzymasz opis funkcjonowania Twojego dziecka oraz zalecenia do domu na piśmie. Dzięki temu nie umkną Ci żadne informacje i w każdej chwili będziesz mogła/mógł przypomnieć sobie zalecenia. Opis funkcjonowania dziecka to także dokument, który może być podstawą do wykonania pełnej diagnozy procesów integracji sensorycznej oraz może być przedstawiany innym specjalistom oraz w placówce do której uczęszcza Twoje dziecko (żłobek, przedszkole).

Krok 6 – Omówienie konsultacji (w razie potrzeby).

Po zapoznaniu się z opisem konsultacji, masz jeszcze możliwość rozmowy na jej temat. W celu doprecyzowania zaleceń, odpowiedzi na różne pytania. Jest to zwykle 30-45 minutowa rozmowa on-line.

Krok 7 – Zestaw zabaw i aktywności stymulujących integrację sensoryczną do domu –

Oprócz zaleceń otrzymasz przykłady zabaw i aktywności, które na co dzień stymulują integrację sensoryczną Twojego dziecka. Dzięki temu będziesz mieć ciekawe zabawy stymulujące wszystkie 7 systemów sensorycznych Twojej pociechy, które są będą elementem procesu terapeutycznego- tzw. “zadania domowe”.

Co zyskujesz dzięki konsultacji:

  • Komfort, jako rodzic masz pełne prawo i możliwość uczestniczyć we wszystkich obserwacjach i badaniach przeprowadzonych przeze mnie.
  • Spokój, dlatego iż, wykonuję wszystkie próby i zadania w trakcie konsultacji w formie zabawy oraz  nigdy nie robię niczego na siłę.
  • Poczucie bezpieczeństwa, gdyż Twoje dziecko  będzie miało okazję poznać mnie w swoim domu w którym czuje się najlepiej.
  • Pełną informację, otrzymasz odpowiedź na temat funkcjonowania Twojego Dziecka, w formie pisemnej. Będziesz mieć możliwość dopytania mnie o wszystkie interesujące Cię szczegóły oraz niepokoje.
  • Zalecenia do pracy z dzieckiem, dostaniesz listę zaleceń jak postępować z Własnym dzieckiem, żeby ułatwić mu funkcjonowanie, wspierać jego rozwój oraz efektywnie uczestniczyć w procesie terapeutycznym.
  • Inspirację, w postaci przykładów  zabaw stymulujących integrację sensoryczną a tym samym wspierających rozwój i proces terapeutyczny Twojego dziecka.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Na czym polega konsultacja domowa?

Przebiega w domu rodzinnym dziecka. Jest to jedyna okazja by terapeuta mógł poobserwować dziecko w jego naturalnym i najbezpieczniejszym środowisku. Obserwuje zabawę swobodną, zabawę pomocami sensorycznymi przyniesionymi przez siebie oraz próbuje wejść w interakcję z dzieckiem. Jeśli jest to możliwe, wykonuję z dzieckiem podstawowe próby Obserwacji Klinicznej – czyli różne zadania ruchowe (naśladowanie ruchu, utrzymywanie równowagi, przyjmowanie i utrzymywanie pewnych pozycji ciała).

Dlaczego konsultacja domowa?

W przypadku małych  dzieci (do 2,5/ 3 roku życia) konsultacja w domu jest najlepszym rozwiązaniem – nie tracisz czasu na dojazd, często dzieci zasypiają w drodze a wybudzanie dziecka przed samym spotkaniem nie jest wskazane. Dodatkowo zwykle dzieci w nowym miejscu zachowują się inaczej niż w domu (czasami to wręcz wyklucza konsultację). Obserwując Twoje dziecko w jego środowisku naturalnym, jestem w stanie zauważyć o wiele więcej niż podczas spotkania w gabinecie.

Gdzie Pani przyjeżdża na konsultację domową?

Z konsultacji domowej można skorzystać na terenie Warszawy, termin ustalam indywidulanie z rodzicami dziecka. W sytuacji zamieszkania dziecka na obrzeżach Warszawy, do ceny konsultacji doliczana jest tzw. kilometrówka – czyli koszt dojazdu do pacjenta/ ustalana indywidulanie.

Czy badanie boli lub jest nieprzyjemne dla dziecka?

Badanie dla większości dzieci jest przyjemną zabawą ;-). Dzieci z dużą obronnością dotykową, nie lubią zabaw i prób dotykowych ale w takiej sytuacji przerywam badanie i przechodzę do kolejnych zadań. Nigdy nie robię niczego na siłę, nawet jeśli dziecko zdecydowanie odmawia współpracy lub nie jest w stanie współpracować z innych przyczyn.

Ile czasu trwa konsultacja?

Jest to kwestia indywidualna – zależy od wieku i możliwości dziecka oraz jego problemów. Minimum samej konsultacji to ok. 120  min i odbywa się na jednorazowym spotkaniu.  Czasami spotkanie trwa dłużej, a czasami wychodzimy razem na dwór, żebym mogła poobserwować aktywności dziecka na placu zabaw. Wszystko zależy od wieku dziecka i jego predyspozycji.

Jak się mam przygotować?

Musisz dokładnie wypełnić wysłane przeze mnie kwestionariusze. Powinnaś/powinienieś mieć też przygotowaną książeczkę zdrowia dziecka i wszystkie wypisy ze szpitala, wyniki badań oraz inne opinie czy diagnozy specjalistyczne. Przygotuj dziecku wygodne ubrania, żeby miało nieskrępowaną możliwość ruchu. Podczas wizyty domowej jeśli to możliwe, zadbaj o to żeby nikt z zewnątrz nam nie przeszkadzał. Jeśli jest jeszcze starsze rodzeństwo, to dobrze jeśli na czas (lub przynajmniej część) konsultacji będzie miało zapewnioną opiekę innej osoby dorosłej lub będzie na spacerze. Pozwoli to uniknąć rozpraszania i usprawni konsultację. Jeśli jest jeszcze niemowlak w domu, w razie braku opieki innej osoby dorosłej, damy radę 😉

Jak przygotować dziecko do konsultacji?

Dziecko należy uprzedzić,  że będzie się fajnie bawić z ciocią/ panią Olą.  I tyle wystarczy 😉

©2024 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij