Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie-Integracja Sensoryczna dla nauczycieli-Warszawa

2 marca w godz. 10:00 - 18:00

Zapraszam wszystkich nauczycieli, profesjonalistów pracujących z dziećmi/ oraz studentów kierunków pedagogicznych i pokrewnych na szkolenie “INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA NAUCZYCIELI” Warszawie 02.03.2019.

Zawartość merytoryczna szkolenia:

• Część teoretyczna (prezentacja, wykład):

1. Czym jest integracja sensoryczna?
2. Ile jest systemów zmysłowych?
3. Najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci.
4. Przesiew – wstępne rozpoznawanie zaburzeń integracji sensorycznej.
5. Odpowiedzi na pytania uczestników.

• Część praktyczna:

1. Analiza przypadków- zaburzenia SI u dzieci.
2. Praca z kwestionariuszem zaburzeń sensorycznych,
3. Strategie i techniki postępowania z dziećmi z problemami przetwarzaniem bodźców sensorycznych.
4. Przykładowe aktywności i zabawy stymulujące integrację sensoryczną, do wykorzystania w grupie.
5. Pomoce sensoryczne do wykorzystania podczas zajęć grupowych i indywidulanych.
6. Odpowiedzi na pytania uczestników.

Na szkoleniu otrzymasz:

– Wiedzę dot. integracji sensorycznej, wstępnego rozpoznawania zaburzeń SI, pracy z uczniem z zaburzeniami w grupie złobkowej, przedszkolnej, szkolnej.

– Poznasz techniki pracy z dziećmi z zaburzeniami, pomoce sensoryczne i zabawy oraz aktywności stymulujące integrację sensoryczną.

-Każdy uczestnik otrzyma kwestionariusze przesiewowe do wstepnego rozpoznawania zaburzeń, listę zabaw i aktywności stymulących SI oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Szkolenie – informacje organizacyjne:

Szkolenie trwa 8 godzin – 10.00- 18.00.

Odbywa się w Warszawie w żłobku Jak w ulu ul. Dembinskiego 10/ na Żoliborzu – okolica metro Marymont.

Jest w formie teoretycznej (wykład, prezentacja, analiza przypadku) oraz praktycznej (praca w grupach, praca z kwestionariuszem zaburzeń sensorycznych, aktywności i zabawy wspierające integracę sensorycznę, masy sensoryczne do wykorzystania na zajęciach).

Koszt udziału wynosi 247 zł, ale przy zapisie i opłacie do 12 lutego– cena promocyjna 197 zł/ od osoby – sprzedaż biletów drogą on-linie – https://www.charezinska.pl/produkt/szkolenie-integracja-sensoryczna-dla-nauczycieli-i-osob-pracujacych-z-dziecmi-2-03-19-warszawa/

W ramach szkolenia organizator zapewnia bufet kawowy.

Na szkolenie trzeba wziąć ze sobą małą plastikową butelkę po wodzie, wygodny strój, obuwie na zmianę oraz (w razie czego) coś do przebrania.

Szkolenie jest dla osób pracujących z dziećmi (nie będącymi terapeutami SI) z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, fizjoterapeutycznym, logopedycznym i pokrewnym, a także dla studentów powyższych kierunków oraz osób posiadających inne kwalifikacje do pracy z dziećmi (konieczne jest wtedy potwierdzenie uprawnień/ faktu bycia studentem, odpowiednim dokumentem).

O AUTORCE SZKOLENIA/PROGRAMU:

Aleksandra Charęzińska– absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor Masażu Shantala, konsultantka Memoli, wykładowca akademicki.

Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej a także prowadzi konsultacje i poradnictwo z zakresu wspierania rozwoju dziecka na różnych etapach rozwoju. Prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i zajęcia dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z niemowlętami i dziećmi.

Opracowała autorski program zajęć sensorycznych Smyko-Multisensoryka® – wspierających rozwój niemowląt oraz dzieci, w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Pokazuje rodzicom i specjalistom, jakie aktywności i zabawy wspierają rozwój ich dzieci, na różnych etapach.

Prowadzi szkolenia dla kadry pedagogicznej, szkoleniowe rady pedagogiczne, warsztaty dla rodziców, klubów malucha, żłobków, przedszkoli oraz szkół. Jest wykładowczyną w Centrum Integracji Sensorycznej na studiach podyplomowych z Integracji Sensorycznej.

Dokładne informacje o szkoleniu: szkolenia@charezinska.pl / tel. 500121056

Miejsce

Jak w ulu
Dembinskiego 10
Warsaw, Polska
+ Google Map

Skontaktuj się

Zostaw mi wiadomość :)

Wysyłanie

©2019 A.Charęzińska. Wspieranie Rozwoju Dzieci | Realizacja: klawastrona.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij