Otwórz świat swojemu dziecku > Articles by: Aleksandra Charęzińska

Międzynarodowy Dzień Wcześniaka 17.11.17

Dzisiaj wypada Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. W Polsce przedwcześnie rodzi się co 10 dziecko. Piszę o tym bo sama jestem urodziłam się przed terminem a mój brat jest skrajnym wcześniakiem z przełomu 28/29 tygodnia ciąży – przeżycie dziecka tak wcześnie urodznego w tamtych czasach (prawie 40 lat temu) graniczyło z cudem. Udało mu się przeżyć, ponieważ mój tata był pediatrą i na „własnym oddechu” przetransportował go karetką, a potem helikopterem do Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki temu żyje a ja mam starszego brata. Zdaję sobie sprawę, że gdyby nie zawód mojego taty, nie byłoby to możliwe.

NOWE TERMINY SZKOLEŃ CERTYFIKACYJNYCH ZE SMYKO-MULTISENSORYKI®

NOWE TERMINY SZKOLEŃ 2018; 

  1. 20/21. 01. 2018 – SZKOLENIE CERTYFIKACYJNE I STOPNIA / OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
  2. 17/18. 02. 2018 – SZKOLENIE CERTYFIKACYJNE I STOPNIA/ ZAPISY W TRAKCIE
  3. 10.03. 2018 – SZKOLENIE CERTYFIKACYJNE I STOPNIA DLA TERAPEUTÓW SI/ ZAPISY W TRAKCIE
  4. 19/ 20. 05. 2018 – SZKOLENIE CERTYFIKACYJNE II STOPNIA/ ZAPISY W TRAKCIE
  5. 09/10. 06. 2018- SZKOLENIE CERTYFIKACYJNE II STOPNIA/ZAPISY W TRAKCIE

Warsztaty „Integracja sensoryczna dla malucha 1-3” 17.11.17 o godz. 14.30 Fundacja Sto Pociech

Warsztaty są skierowane do rodziców dzieci w wieku 1-3 . Jest to autorski projekt, opracowany w celu wspomagania rozwoju maluchów, zapobieganiu zaburzeń integracji sensorycznej u wszystkich, a także dzieci z grupy ryzyka, w oparciu o proste aktywności i zabawy.

Jeśli chcesz aktywnie stymulować rozwój swojego dziecka, pragniesz poznać zabawy i aktywności które pomogą mu osiągać najwyższy poziom rozwoju w ramach Jego możliwości – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Być może nie masz już pomysłów, w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem, stawiasz na jakość spędzanego z Nim czasu, chcesz aby Wasza zabawa miała charakter wspierający rozwój – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Jestem głupkiem ;-) Przyznaję się do tego :-)

Tak dokładnie, przyznaję się do tego bez bicia 😉 Jestem (a może byłam) totalnym głupkiem w kontekście posiadania i wychowania dziecka. Teraz wiem, że jeszcze baaaardzo dużo nie wiem ale przynajmniej ta niewiedza powoduje, że szukam rozwiązań. Więc może, jeszcze nie jest ze mną wcale tak źle (mam nadzieję).

Nie zapomnę tego, jak byłam młodym pedagogiem, terapeutą i nie mogłam wyjść ze zdziwienia, że czasami dzieci przychodzą do szkoły z brudnymi paznokciami (jak rodzice mogli tego nie dopilnować). Albo miałam ucznia, który notorycznie się spóźniał i czasami przychodził z batonem zamiast drugiego śniadania (rodzice lubili dłużej pospać/ czasami zapominali kupić bułek na śniadanie). Wtedy zastanawiałam się nad tym czy aby na pewno są wydolni wychowawczo… 🙂 Od kiedy sama jestem mamą, już mnie to wcale nie dziwi 🙂 Ba doskonale to rozumiem, bo przecież dziecko potrafi do późna lepić z plasteliny i zasnąć bez kąpieli, a nie każdy ma Biedronkę pod domem, żeby zdążyć rano kupić dziecku bułkę 😉

 

Serwis charezinska.pl wykorzystuje coookies więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij